Automatizované a bezobslužné provozy

Aktuální trend ve sportovních provozech je co nejvíce snižovat náklady na zaměstnance i energie a také eliminovat závislost na zaměstnancích. Čím dál častěji nás klienti kontaktují, že chtějí stávající provoz automatizovat nebo ho převést na bezobslužný.

Proč zvolit bezobslužný provoz?

•      Úspora nákladů za zaměstnance

Náklady na každého recepčního jsou kolem 30 tisíc/měsíc. Při pořízené přístupového systému se Vám náklady velmi rychle vrátí a pak už jen šetříte. Můžete počet recepčních zredukovat díky automatizaci provozu, nebo přejít na zcela bezobslužný provoz.

•      Úspora nákladů za energie

Systém hlídá rozsvěcení osvětlení na kurtech pouze během rezervace, vytápění sauny pouze před a během uhrazené rezervace, stejně tak vytápění prostor pro kurty, spouštění solária pouze pro klienty s uhrazenou rezervací. To vše šetří energie a náklady na ně.

•      Delší otevírací doba

Bezobslužný provozu umožňuje prodloužení otevírací doby. Umožňuje i otevírací dobu 24/7, která je silný marketingový nástroj. Pokud neplánujete neomezený provoz, tak můžete alespoň členům umožnit delší dobu vstupu.

•      Kontrola kapacity (v souladu s podmínkami Covid)

Přístupový systém umožňuje snadnou kontrolu aktuální obsazenosti. V případě nařízení omezené kapacity fitness v rámci pandemie Covid 19 můžete snadno dynamicky kapacitu měnit a vpustit vždy pouze povolené množství klientů.

Typy automatizace

•      Částečná

V centru stále máte i recepční, ale můžete jich zaměstnat méně. Přístupový systém usnadní práci recepci. Pravidelně chodící klienti nemusí být již v kontaktu s recepcí a mohou rovnou projít přes čtečku u dveří případně turniket. Máte přehled o pohybu zákazníku po centru a můžete rozšířit otevírací dobu. Jako přístupové médium se používá karta, čipová klíčenka nebo i hodinky. Je možné také použít EAN/QR kód z mobilní aplikace. Jako přístupové prvky používáme nástěnnou čtečku u dveří propojenou s elektrozámkem, turniket nebo čtečku s numerickou klávesnicí. Nástěnná čtečka může být nejen čipová, ale může číst i EAN a QR kódy. Systém ovládat také osvětlení nad kurty, rozsvěcuje solária a vyhřívá saunu. Do teď jste na to potřebovali zaměstnance? Nyní už nebudete.

•      Plná automatizace

Plná automatizace umožňuje bezobslužný přístup. V centru nemusí být žádná obsluha. O odbavení klientů se stará přístupový systém. Bezobslužné provozy většinou používají online rezervace s mobilní aplikaci pro registraci klientů, výběr a úhradu rezervace, případně nákup permanentek, členství a depozitu. Čipová karta/klíčenka nebo SMS kód slouží pro přístup a nástěnné čtečky/turnikety pro kontrolu vstupu. Automatizovaný provoz se vždy kombinuje i s kamerovým systémem pro případnou kontrolu dodržování pravidel. Vhodně je také mít od klientů podepsané obchodní podmínky a provozní řád, kterými předcházíte případným problémům.

Automatizované provozy fungující na CLUBSPIRE

•      Zkušebna Karlák

Bezobslužná hudební zkušebna v centru Prahy na Karláku. Pokud si chcete jít zahrát, tak se v online rezervacích, nebo mobilní aplikaci zaregistrujete, vybere si volný termín a zaplatíte rezervaci. Po úhradě Vám dorazí SMS s kódem rezervace. Kód zadáte na čtečce u vchodu do zkušebny a pokud patří k platné rezervaci v daný čas, tak budete vpuštěni. Abyste se dostali dovnitř, tak kód zadáváte na dvou čtečkách. Uvnitř není žádná recepce a centrum je zcela automatizované. Majitelům se daří a nyní budou otevírat i podcastové studio. Spolupráci jsme rozšířili i o tvorbu webu na míru, který bude se systémem propojený.

•      Michal Sport

Bezobslužný tenis a badminton v Kopřivnici. Postup z pohledu zákazníka se stejný, jako u zkušebny Karlák. Opět po úhradě dostanete kód rezervace, který zadáte na čtečce u dveří. Zde je navíc i řídící jednotka pro osvětlení, která zajistí, že světla nad kurtem svítí jen po dobu, kdy máte vytvořenou rezervaci.  Majitel pan Hric nemusí platit žádného správce budovy a šetří i za energie. Má hned vedle halu na opravy automobilů, ale o provoz se mu stará systém a on se může věnovat své práci.

•      Royal Gym

Bezobslužné fitness v České Třebové otevřené od 4 do 23 hodin. Abyste mohli centrum navštěvovat, tak se musíte nejprve online registrovat, zakoupit si členství/permanentku a fyzicky se zastavit v úřední hodiny v centru. Podepíšete členskou smlouvu a dostanete čipovou kartu pro vstupy. Karta Vás pustí pouze s platným členstvím/permanentkou, které si můžete online obnovovat.

•      Sauna Neumanka

Bezobslužná sauna pro vlastníky bytů rezidentního domu Neumanka. Vlastníci bytů dostali od správce čipy a přihlašovací údaje do rezervačního systému. Díky tomu si mohou rezervovat termíny sauny a díky čipu pak vstoupit. Vždy si musí rezervovat termín, sauna se automaticky 30 minut před rezervací nahřeje a pustí pouze čip, který patří vlastníkovi s vytvořenou rezervací. Za patřičné období se pak dle počtu návštěv rozpočítají náklady na provoz sauny mezi vlastníky. Podklady pro fakturaci získají ze statistik z CLUBSPIRE

•      Elite Gym Chodov

Chodovské multifunkční sportcentrum nabízí pod jednou střechou fitness, skupinové lekce, solárium ale i wellness. Hlídat pohyb zákazníků jim pomáhají hlídat turnikety, které jsou umístěny v každém patře. Dle slov majitele se jim po zavedení turniketu zvýšil počet jednorázových návštěv. Před zavedením přístupového systému mu přišlo podivné, že když je na recepci jeho sestra, tak má více jednorázových vstupů, než když je tam standardní recepce. Nyní už tento problém nemusí řešit, jelikož se každá návštěva eviduje.

Máte také zájem o automatizovaný a bezobslužný provoz?