• EET

CLUBSPIRE a zavádění fiskálního modulu EET

Druhá fáze elektronické evidence tržeb se blíží a my v CLUBSPIRE pilně pracujeme na tom, abychom během února mohli fiskální modul pro EET implementovat všem klientům, kteří do druhé vlny spadají ať už kompletně, nebo částí jejich tržeb.

Kde hledat kompletní informace o EET?

Jako hlavní zdroj informací slouží oficiální webové stránky Finanční správy etrzby.cz, přehledně jsou zpracované také specializované stránky eltrzby.cz, kde najdete odpovědi na nejčastější dotazy k EET. Určitě doporučujeme přečíst Metodický pokyn k aplikaci zákona o evidenci tržeb, v článku na některé z pasáží odkazujeme.

Jaká fáze EET se týká mé provozovny?

Díky metodickému pokynu vydanému na konci srpna existuje na tuto otázku odpověď i v případech, kdy nebylo úplně jednoduché odlišit, do které fáze bude spadat například doplňkový prodej občerstvení (jako jsou nápoje, protein po tréninku, energetické tyčinky). Odpověď i s podrobným vysvětlením hledejte v metodickém pokynu v kapitole 7.5. Pokud byste si přesto nebyli jistí, do které fáze spadáte, můžete požádat místně příslušného správce daně o závazné posouzení o určení evidované tržby za poplatek 1 000 Kč. Bližší informace naleznete v metodickém pokynu v kapitole 6.

Jaký je základní postup pro evidenci tržeb?

V této části si dovolujeme pro přesnost citovat z metodiky z kapitoly 2.4.3.1.

1. "Poplatník je povinen před přijetím první evidované tržby požádat o autentizační údaje (přihlašovací údaje), které slouží k přístupu do aplikace EET." Tyto údaje získáte osobně na finančním úřadě nebo prostřednictvím webového portálu správce daně pomocí přihlašovacích údajů do datové schránky.

2. "Po přihlášení do aplikace EET si poplatník sám zaeviduje provozovny, ve kterých přijímá evidované tržby. Každé zaevidované provozovně je na portále systémem Finanční správy přiděleno označení provozovny (číslo provozovny). Zároveň poplatník prostřednictvím aplikace EET získá certifikát pro evidenci tržeb."

3."Získané označení provozovny bude součástí zasílaných údajů o evidované tržbě, a to spolu s dalšími údaji o evidované tržbě dle § 19 ZoET. Vybrané údaje bude před zahájením evidence nutné zadat do příslušného SW."

Servisní technik CLUBSPIRE poté nainstaluje do pokladního zařízení certifikát poplatníka. Díky tomuto certifikátu dojde k navázání komunikace mezi systémem CLUSPIRE a serverem finanční správy, což následně umožňuje odeslání údajů o evidované tržbě Finanční správě, která zpět zašle potvrzení o přijetí s unikátním kódem FIK (fiskální identifikační kód). Ten kód pak bude vytištěn spolu s dalšími povinnými údaji na účtence.

Kolik mě bude fiskální modul pro EET stát?

Klienti s SLA (klienti se servisní smlouvou Basic, Advanced, Premium):

• aktualizace systému ZDARMA
  • jednorázový poplatek v ceně 5.990,- Kč za fiskální modul

Klienti s maintenance:

• aktualizace systému ZDARMA
  • klienti, kteří licenci CLUBSPIRE odkoupili: jednorázový poplatek za fiskální modulu v ceně 5.990,- Kč + navýšení maintenance poplatku o 115,- Kč
  • klienti, kteří mají licenci CLUBSPIRE v pronájmu: navýšení pronájmu o 299,- Kč/měsíčně (vč. maintenance) za fiskální modul

Klienti bez SLA a maintenance:

• aktualizace systému: cena 7,5 % z celkové ceny licence dle aktuálně platného ceníku nebo přechod na maintenance program. Se zjištěním ceny aktualizace Vám rádi pomůžeme, obraťte se na nás e-mailem na support‌‌M‌‌clubspire.com.
  • jednorázový poplatek v ceně 5.990,- Kč za fiskální modul

Mám o fiskální modul pro EET zájem, jaké jsou další kroky?

Spadáte do druhé vlny? Dejte nám vědět co nejdříve na support‌‌M‌‌clubspire.com. Pokud se vás týkají až následující fáze, budeme rádi, když nás informujete o tom, která z nich to je, a my tak budeme včas na implementaci připraveni.

Obraťte se na nás i v případě, že máte jakýkoliv dotaz ohledně implementace EET a CLUBSPIRE.