AKTUÁLNE O CLUBSPIRE

Pripravte sa s nami na eKasu

V Česku EET, na Slovensku eKasa. Aj slovenskí podnikatelia sa teraz budú musieť popasovať s online evidenciou tržieb.
Prejsť na ňu musia najneskôr 1. januára 2020. A CLUBSPIRE je pripravený podať pomocnú ruku.

Čo je to eKasa?

Pokiaľ podnikáte na Slovensku, zavedenie systému eKasa pre vás znamená nutnosť zmeny. Systém nadobudol účinnosť od júla, čas máte ale až do konca roku 2019. Práve vtedy totiž začnú platiť sankcie pre tých, ktorí na eKasu nestihnú prejsť. Každá pokladnica musí byť cez internet prepojená so systémom Finančnej správy Slovenskej republiky, do ktorého bude odosielať informácie. Táto novinka má pomôcť v boji proti daňovým únikom, s obmedzovaním podvodov s pokladničnými dokladmi a pri ochrane spotrebiteľov.

CLUBSPIRE riešenie

Nespĺňa vaša súčasná fiškálna tlačiareň podmienky? Pomôžeme vám. Zaistíme tlačiareň podporujúcu systém eKasa a nový komunikačný modul CLUBSPIRE eKasa. Dodávame tlačiarne radu eKasa FT5000 od overeného výrobcu spoločnosti VAROS.

Implementácia

Implementácia prebehne z našej strany, potrebné dáta do tlačiarne nahráme.

Čo k tomu budeme potrebovať

• autentifikačný balíček (pre každú tlačiareň)
  • identifikačný balíček (pre každú tlačiareň)
  • kód tlačiarne

Po prechode na systém eKasa sa pôvodná fiškálns tlačiareň odpojí od systému CLUBSPIRE a dáta z tlačiarne sa budú musieť zálohovať. Nebude možné do nich neskôr spätne zasahovať (v systéme CLUBSPIRE to ale pôjde). Systém eKasa bude riešiť iba účty vzniknuté po prechode.

Defiškalizácia pôvodnej tlačiarne

• Fiškálna tlačiareň vr. servisnej knihy sa pošle do servisného strediska výrobcu.
  • Tam fiškálnu pamäť ukončí a koncové dáta zapíšu do servisnej knihy.
  • Pamäť vyberú, archivujú dáta na CD a zašlú na archiváciu, ktorá je povinná po dobu 10 rokov.
  • Fiškálnu tlačiareň je potrebné odhlásiť na daňovom úrade.

Informácie Finančnej správy SR

Na webe Finančnej správy SR nájdete detailnejšie informácie, ktoré by sa vám mohli hodiť. Obecné informácie o systéme eKasa, návod, ako sa pripojiť na registračnú pokladňu a záložku obsahujúcu všetky dostupné informácie o eKase.

Máte nejaké ďalšie otázky? Kontaktujte nás, radi vám s celým prechodom na systém eKasa poradíme.

Ďalšie správy

Späť na úvodnú stranu

Blog: aktuálně o Clubspire

12. 6. 2019

Pripravte sa s nami na eKasu

V Česku EET, na Slovenskou novo eKasa. Aj slovenskí podnikatelia sa teraz budú musieť popasovať s online evidenciou tržieb. Do platnosti vstúpi už 1. januára 2020. A CLUBSPIRE je pripravený podať vám pomocnú ruku.

15. 8. 2018

Vyrazte za adrenalínom do slovenského Wake Lake

Snáď nikdy nebola vhodnejšia doba vyraziť k vode než v terajších tropických horúčavách. Čo by ste navyše povedali na areál plný adrenalínu, zábavy a moderného trendy vybavenia? Pozývame vás na prehliadku najnovšej CLUBSPIRE inštalácie do slovenského Wake Lake.

28. 6. 2018

Mobilná aplikácia pre komplexný rezervačný systém

Online rezervácie sú nepostrádateľnou súčasťou väčšiny prevádzok. Zákazníci sú zvyknutí, že všetko vybavia rýchlo a pohodlne z domu, bez toho aby museli niekam volať alebo chodiť osobne. Väčšina ľudí je ale zároveň zvyknutá, že veľa vecí zvládne zariadiť pomocou inteligentného telefónu. Držte teda krok s dobou a získajte skvelú konkurenčnú výhodu. Zaobstarajte vášmu centru mobilnú aplikáciu CLUBSPIRE na mieru.

19. 3. 2018

CLUBSPIRE je na GDPR pripravený. A vy s ním

GDPR je európska smernica, ktorá upravuje ochranu súkromia a osôb z pohľadu ochrany a spracovania ich osobných údajov. Čo ale GDPR reálne znamená? Ktokoľvek, kto spracováva osobné údaje, musí mať výslovný súhlas používateľa či klienta. Zároveň musí byť schopný všetky dáta na požiadanie vydať alebo vymazať. Ako k tomu teda pristúpiť?